Africké bubnovanie

Bubnovať sa môže naučiť úplne každý.

Vytvoriť spoločný bubnovací kruh je veľmi príjemný zážitok. Všetci sú zapojení do jedného rytmického celku a prežívajú radosť z vlastného tvorenia a spoločného súznenia hudby. Táto skupinová energia navodzuje k aktivite, ale aj uvoľneniu tela a mysle.

Kurz afrického bubnovania je určený pre ľudí bez predošlých skúseností s bubnovaním, ale aj pre skúsených bubeníkov, ktorí si prešli hrou na djembe, či darbuke v predchádzajúcich kurzoch, alebo u iných lektorov.

Lektorka Lucia 0948 814 414,

kurz prebieha pravidelne každý

UTOROK 16:30 – 17:30

Bubnujeme počas celého roka v trojmesačných cykloch. V letných mesiacoch (júl,august) sa stretávame občasne na vopred vyhlásených akciách pod holým nebom spolu s tanečnicami.

V našej zostave nástrojov sú aj tri basové africké bubny (dundun, sangban, kenken), ktoré  na hodinách používame. Naučíme sa techniky úderov a orientáciu v základných rytmoch, vytvoríme akýsi bubnový orchester. Všetci účastníci sa budú v hre na jednotlivé nástroje striedať. Budeme hrať rytmy Západnej Afriky, neskôr konkrétne skladby z oblastí Mali, Guinei, Senegalu.

Bubeníci s lektormi Braňom a Luciou na vystúpení v Kine Kultúra v Ružomberu: