O nás

O nás

ORIENTALICO je umelecké zoskupenie, ktoré sa venuje orientálnym tancom a hudbe. Pôsobíme v Ružomberku, tancujeme od roku 2006 a venujeme sa našej záľube celým srdcom. Tanec je pre nás radosťou, výzvou, zodpovednosťou, ale hlavne umením, ktoré pozdvihuje naše osobnosti. V roku 2010 sme založili občianske združenie Orientalico, ktoré zastrešuje rôzne umelecké aktivity. Pripravujeme a nacvičujeme tanečné choreografie, ako aj sólové vystúpenia, ktoré potom prezentujeme na rôznych spoločenských podujatiach ako plesy, stužkové, oslavy, svadby, firemné večierky, párty, festivaly, jarmoky… Pri tanci používame zaujímavé rekvizity ako závoj, melaya, hodvábne vejáre, palice, krídla, šable, horiace vejáre, horiaci svietnik. Vystupujeme na reprodukovanú hudbu, ale aj so živým hudobným doprovodom. Máme pripravené koncerty orientálnej hudby v podaní kapely MUSICA ORIENTALICA a hudobníci hrajú na originálnych nástrojoch z Egypta – bližšie o nich v sekcii hudba. Každoročne organizujeme hudobno-tanečnú Orient show, v ktorej účinkujú okrem nás zaujímaví hostia zo Slovenska i zahraničia.

 


 

Organizujeme pohybové a hudobné kurzy pre verejnosť, pod vedením profesionálnych lektorov: Základy brušného tanca, Kurz orientálneho tanca pre pokročilé, Orientálny tanec pre tehotné ženy, Africký tanec pre všetkých, Bubnovanie v skupine, Pilates, Joga. Kurzy prebiehajú v Ružomberku, Dolnom Kubíne.

 


 

Vážime si našich učiteľov ktorí sa postarali o našu techniku, prejav a autentickosť: Simona Bielaková /SR/, Rendy /SR/, Mafra /SR/, Zaghareet /SR/, Shereen /CZ/, Eglal /CZ/, Sahar /CZ/, Katka Krejčová /CZ/, Vendula Uhýrková /CZ/, Tereza Grantorino /CZ/, Sheyla /CZ/, Saida /RA/, Yamil Annum /RA/, Ansuya /USA/, Teresa Tomas /E/, Morgana /E/, Alba Hayal /E/, Olivia /I/, Sarah Shahine /I/, Oriana Ferante /I/, Sandy D´Ali´ /I/, Raja /I/, Samara Salah /MA/, Esam Mounir /ET/, Hale Sultan /TUR/, Maya /HU/, Suraiya /PL/, Nelly /GR /, Orit Maftsir /Izrael/, Oscar Flores /AR/, Illan Riviere /FR/, Maria Aya /GR/, Marta Korzun /UA/, Fatima Serin /TR/, Nabila /AT/, Mercedes Nieto /HU/, Kahena /HU/. Tito Saif (EG), Aleksei Riaboshapka (UA), Aisa Lafur (NL), Romina Maluf (AR), Sincia (KR), Natalia Rubcov (UA), Sitan Camio (ML)
V hudobnej oblasti: Ibrahim Abu Hassan /DE/, Marwan Al Solaiman /SYR/, Míra Čipera /CZ/, Mansa Camio /ML/.