Kurzy orientálneho brušného tanca

Orientálny-brušný tanec je umenie ktoré je prístupné všetkým ženám bez rozdielu veku, váhy, spoločenského postavenia.

Naučiť sa ho môžete v kurzoch ktoré v Orientalicu vedú certifikované lektorky s bohatými skúsenosťami v oblasti tanca, vystupovania, lektorstva aj súťaží.

Pridajte sa aj vy a stante sa súčasťou komunity brušných tanečníc. Zažite tú pravú ženskú atmosféru, zabávajte sa a tancujte spolu s nami.  Starosti a trápenia vyvetráte v šatni, v sále pred zrkadlami môže rozkvitať sebavedomá nádherná žena. My ostatné Vás v tom povzbudíme a podporíme, pretože aj takto môže byť svet lepší!

V kurze nepotrebujete partnera, tancuje sa v menšej skupinke žien v počte 8-15 účastníčiek. Pohodlné oblečenie a mäkká tanečná obuv Vám spríjemní hodiny s brušným tancom, na bokoch sa nosí šatka pre zvýraznenie pohybov. V úvode hodiny rozohrejeme celé telo v čom nám pomáhajú cviky z jogy a pilatesu. Najviac času venujeme samotnému tancu, rozboru hudby, technike a rozboru pohybov, krokom po priestore ale aj drilu… Na záver lekcie nezabúdame na strečing aby  sme ešte dlho čerpali z príjemne prežitej hodiny.

V kurze základov ktorý trvá 10 až 12 týždňov sa počas pravidelného stretávania zoznámite so základnými pohybmi, krokmi, pozíciami. Spoznáte podmanivú hudbu, na ktorú Vám lektorka pripraví jednoduchú choreografiu. Jedna lekcia trvá 60 minút a počas základného kurzu sa naučíte všetko potrebné, aby ste mohli postúpiť do vyššej úrovne a zatancovať si so zaujímavou rekvizitou, či vyskúšať niektorý z folklórnych tancov Egypta.

Pravidelné hodiny budú prebiehať v Ružomberoku na Mostovej 16 v tanečnom štúdiu Orientalico (na 1.poschodí nad Primabankou).

Kontakt na lektorku: 0907 840 510

 

V kurze pre mierne pokročilé a pokročilé tanečnice, ktorý trvá 12 týždňov nadväzujeme na základné pohyby a pridávame zložitejšie kombinácie a variácie v priestore. Tancujeme rozmanité štýly, či už klasický egyptský štýl, tradičný folklór, alebo fúzie orientálneho tanca s inými štýlmi, prípadne tanec s rekvizitou ako je závoj, horiace kahance, vejáre….

Pravidelné hodiny prebiehajú v stredy a štvrtky podľa rozvrhu v tanečnom štúdiu Orientalico na Mostovej 16 (nad Primabankou)

Kontakt na lektorku 0907 569 669